Щоб нові та красиві вікна радували власників довгі роки, не варто забувати про мінімальні правила догляду за вікном. Радує те, що їх не багато і господарі обновки зможуть їх легко запам’ятати. Вікно складається із склопакету (прозорої скляної частини вікна), профілю (білого, кольорового матеріалу, з якого виготовлена рама і стулка), фурнітури (обв’язки металевих деталей по периметру, що приводять до руху), ущільнювача (чорного або іншого забарвлення силіконової резинки в місці закривання або навколо штапику), для кожного елементу конструкції варто приділити окрему увагу.


Склопакет та інші деталі треба очищати, періодичність залежатиме від ряду забруднюючих факторів, приміром близькості до автошляхів, парків з листяними деревами і навіть наявності по сусідству гнізда птахів. Спеціалісти вважають, що мити видимі місця рами та стулки необхідно не рідше ніж раз у півроку.

Так, першочергово, видаляється бруд з поверхні, в жодному випадку не слід користуватися абразивними порошками для чищення, гострими предметами чи металевими щітками. Такі дії приведуть до пошкодження, подряпин, що зумовлює пожовтіння профілю і втрату прозорості склопакету. Пластик гладкий, без тріщин, а тому достатньо його протерти ганчіркою з мікрофібри або м’якої тканини. Коли вікно дуже забруднилось, достатньо змочити губку в мильний розчин, засіб для посуду або догляду за ПВХ (можна придбати у виробника або у спеціалізованих магазинах), змити кілька разів і злегка витерти, не використовувати ацетон, розчинники, бензин, агресивні засоби, що містять абразивні кислоти чи луги. Якщо є сумніви щодо дії тої чи іншої рідини для чищення –слід спробувати на непомітній ділянці. Для склопакету існує безліч засобів для миття на основі спиртів, перекисі водню, що справляються зі своїми завданнями, не залишаючи розводів. Не варто забувати про очищення дренажних отворів – невеликих дірок внизу рами, призначених для виведення сконденсованої вологи, при накопиченні бруду у них в великій кількості можна використати пилосос, м’яку щіточку або ж дерев’яну паличку. Ці отвори та ущільнювачі миються такими ж засобами, як і рама.


Фурнітура вікна потребує чи не найбільшої уваги, адже від її справності залежатиме відкривання-закривання вікна. Так, щіточкою або сухою серветкою протирається відпилу, піску бруду, після цього у відповідних точках пензликом або губкою змащується мастилами без конкретних вимог до мастил, головне, щоб не містили смол, кислот, що можуть пошкодити антикорозійний захист.

Рекомендується використовувати:

  • автомобільне мастило;
  • мастило для швейних машин;
  • аерозольні мастила;
  • солідол.

Не рекомендується змащування рослинною олією, маргарином, гелями для взуття та іншими речовинами побутового призначення. Для справної роботи фурнітури не варто допускати потрапляння на неї фарби, піску, будівельних матеріалів, самостійно її регулювати, Забороняється залишати стулки відкритими під час сильного вітру, навішувати на них важкі речі, підставляти сторонні предмети під час закривання вікна.

Ущільнювач з часом тріскає і втрачає еластичність. Щоб цього не сталося, після очистки необхідно змастити його силіконовою змазкою або засобом на основі гліцерину, розтерти по всьому периметру ущільнювача, уникаючи потрапляння на інші елементи. Якщо ущільнювач вже втратив свої якісні характеристики, його рекомендується замінити.

При появі подряпин та малих пошкоджень на поверхні профілю не варто самостійно зашліфовувати їх, лакувати, тощо. Виробниками реалізуються спеціальні олівці, засоби для ремонту з прозорим та фарбованим покриттям для білих і кольорових варіантів відповідно. Однак, сліди ударів та глибокі пошкодження виправити не можливо, тому рекомендується обережно проводити ремонтні та інші побутові роботи.

Приділіть трішки вашої уваги догляду за вікном і воно віддячить довгими роками служби, а якщо виникають питання – обов’язково звертайтесь до спеціалістів.

Додаткову консультацію можна отримати в м.Рівне, вул.Курчатова 32 “КБМ”

Консультації та прийом замовлень за телефонами:
+380 (97) 999-09-39
+380 (99) 303-20-05
+380 (97) 999 09 29