Вибираємо пензлі

Малярні інструменти вибираємо залежно від виду фарби, типу основи і розміру поверхні. Завжди необхідно перевірити на етикетці фарби, який тип щітки або валика рекомендується виробником фарби. Довжину ворсу вибираємо залежно від того, наскільки пористою або структурованою є поверхня. Для гладеньких стін вибираємо інструменти з коротким ворсом. Чим грубша структура, тим довший ворс.

Вибираємо заклепувальний пістолет


Для роботи з витяжними заклепками необхідний спеціальний, але недорогий інструмент. Принцип роботи заклепочних пістолетів  простий.


Зазвичай заклепочні пістолети мають в комплекті 2-5 змінних втулок з різними діаметрами під відповідні розміри заклепок. Розмір заклепочних пістолетів залежить від діаметра використовуваних заклепок, чим він більший — тим вище буде потрібно зусилля для витягування сердечника, відповідно збільшується довжина ручок. Для заклепок під отвір до 5-6 мм використовується інструмент, в якому рукоятки розташовані перпендикулярно осі стрижня.

Вибираємо валики

Сьогодні виробники пропонують багато валиків і міні-валиків із різних матеріалів – природних та штучних. Ними легко і швидко можна покрити значну площу. Деякі валики мають таку конструкцію, що фарба надходить у корпус під тиском або через проміжний валик. Валик складається з двох частин – бюгеля (ручки) і бобіни (насадки). Бобіна, тобто робоча поверхня, може бути або монолітною, або розкладною. Також валики класифікують за розміром: малі (міні-валики, довжина бобіни – до 180 мм), середні та великі (фасадні, довжина бобіни – понад 250 мм).